Alice Pušťa Tvarůžková


Mou cestou je terapeutická jóga, která respektuje možnosti, stav a individualitu jednotlivce a snaží se ho vést a rozvíjet zdravě a harmonicky. Dbám na správné držení těla během praxe, aby se nepřetěžovalo, ale naopak se vytvářely zdravé pohybové návyky, které jsou vhodnou prevencí bolesti zad a kloubů.

Druhou důležitou složkou jógy je pro mě stav mysli během praxe - tedy meditace (dhjána), koncentrace (dhárana) a odtažení smyslů (prátjáhára). Čím více se ponoříme do přítomného okamžiku, čím více budeme vědomí ve svém těle i mysli, o to větší benefit z jógové praxe získáme. Praxi vědomé přítomnosti pak dokážeme přenést i do každodenních činností.

V současnosti mě velmi silně ovlivnily, obohatily a inspirovaly současné fyzioterapeutické poznatky v oblasti vývojové kineziologie a Spiraldynamik®.

Studovala jsem 2 roky jógu a jógovou terapii na FTVS v Praze pod vedením Jirky Čumpelíka, kde jsem se seznámila s principy vývojové kineziologie a aplikací jejich poznatků na jógu. Absolvovala jsem také výcvik Instruktor jogy se zaměřením na zdravotní aspekty jógy, který mě seznámil se základy Spiraldynamik® a aplikací těchto principů na jógu.


Životně důležité výcviky :)

- Jóga a jógová terapie, FTVS Praha

- Instruktor jógy se zaměřením na zdravotní aspekty jógy - Hlavice

- Instruktorka hormonální jógy pro ženy v období menopauzy - Dinah Rodrigues

- Studium zdravotní tělesné výchovy, Palestra

- Instruktor power jógy - Vašek Krejčík

- Taneční výcvik Laban analysis a Burtenieff fundamentals

- Výuka současného tance s Milanem a Zunou Kozánkovými

- Dvouleté studium šiacu - Jihlava - škola Rojin lijang


                 a mnoho dalších jógových, masážních a tanečních seminářů