Workshop: Orofaciální oblast v kontextu globálního pohybu lidského těla

19.10.2019

Praktický worskhop inspirovaný metodou Feldenkrais®, vedený zkušenou a nadšenou specialistkou na neuropohybovou problematiku Ivetou Varmusovou. Budeme se učit intenzivně vnímat a prožívat pohyb ve svém globálním pojetí a sledovat jeho vliv na orofaciální oblast a to jak individuálně, tak i ve dvojicích.Datum konání:                  19. - 20. října 2019

Začátek:                            9:00

Počet hodin:                     10 hodin (5h so + 5h ne, vždy s pauzou na oběd 2h)

Místo konání:                    Brno, Netroufalky 7

Lektor:                              Iveta Varmusová

Cena:                                2. 500 Kč


Iveta Varmusová - MBS Feldenkrais® Practitioner a specialistka na neuropohybové problémy

Iveta je matkou dítěte s postižením, což ji přivedlo na cestu poznávání lidského těla s cílem najít, co by jejímu dítěti mohlo pomoci.

V roce 2014 absolvovala pod vedením Mii Segal a Leory Gaster studium Feldenkrais® metody u MBS Academy - Feldenkrais® Heritage a v červnu 2016 tak dokončila tříletý Advanced kurz. Pro získání dalších znalostí a dovedností v oblasti dětí s postižením absolvovala Iveta roční postgraduální kurz Working with Children pod vedením Nancy Aberle a Lynn Bullock.


Nejvíce Ivetiných klientů jsou děti s psychomotorickým postižením, ale pracuje s každým, kdo má pohybové problémy, chtěl by poznat sám sebe, chtěl by se zlepšit v hudbě, tanci či ve sportu.

I když není Iveta vystudovanou fyzioterapeutkou či lékařkou, má dar vnímat, sledovat a vést pohyb i v jeho nejjemnějších nuancích. Proto má nesporně co nabídnout všem, kteří se zajímají o problematiku (nejen) orofaciální oblasti v diagnostice i terapii. Stojí za to se nechat inspirovat!


Přestože se na workshopu seznámíte s Feldenkraisovou metodou a budete moci prožít její jedinečné navedení, nejedná se o oficiální vzdělávací výcvik této metody (ten lze absolvovat pouze u mezinárodních škol), a proto absolvování workshopu neuděluje účastníkovi žádné kompetence v rámci metody Feldenkrais®.


S sebou:

  • Pohodlné oblečení
  • Vlastní deku!
  • Psací potřeby na poznámky
  • Dobrou náladu


Zajistíme: 

  • Podložky, ručníky

  • Potvrzení o účasti na workshopu
  • Drobné občerstvení