Návrat do svého těla

Iva Fiškandlová

Nikdy není pozdě na to se svému tělu odvděčit za to, co dokázalo - porodit dítě.


490,00 Kč

Slova autorky: 

Kniha obsahuje vše, co jsem si sama přála vědět po svém 1.porodu v roce 2012. Kdy jsem zjistila, jak moc v tomto oboru chybí informace. Kolik z nás má pocit, že po šestinedělí máme být téměř fit a vypadat i cítit se jako dřív. Kdy chybně zaměňujeme oslabený střed těla za tloušťku, nebo inkontinenci za přirozený stav, ať už 3 měsíce po porodu nebo 20 let. Od té doby se tomuto tématu věnuji. Je to moje vášeň, koníček a práce zároveň. Cíl vždy byl zvýšit povědomí o svém těle po porodu, protože tahle kategorie je asi -1000 km před "jen" ochablým tělem. Je potřeba se dozvědět Proč! Proč se stále necítím jako ve svém těle, proč večer vypadám jako těhotná, proč mám inkontinenci přesto, že cvičím na pánevní dno, proč nemám stále ploché břicho, když držím minuty v Planku a proč mám diastázu? A když pak víme, PROČ to je, lépe pochopíme JAK můžeme svůj stav zlepšit a BÝT ZPĚT VE SVÉM TĚLE. To se týká nás všech i třeba 20 let po porodu. A tak všechno, co jsem doposud zjistila díky své praxi a neustálému vzdělávání předávám dál touto knihou.

Pro koho je kniha užitečná? Pro těhotné je to dobrý dárek, který s sebou berou do porodnice. Také je to dobrý dárek právě pro návštěvu čerstvé maminky v porodnici (i po porodu císařským řezem). Určitě ji uvítáme v době šestinedělí. Ale hlavní část knihy je věnovaná každé z nás, která těhotenstvím a porodem prošla a je úplně jedno, zda to bylo před pěti měsíci nebo před 20 lety. A také pokud je v plánu si toto období znovu zopakovat. 

Kniha NÁVRAT DO SVÉHO TĚLA po těhotenství a porodu je psána hovorovou češtinou. Není odborná. Když si knihu přečetla má sestra, řekla, že je to jako pokec s kámoškou. Prostě normální.