PÁNEVNÍ DNO

Workshop o pánevním dnu vás dostane svým plynulým nenásilným propojením anatomie, biomechaniky, myofasciálních vztahů a tensegritních návazností spolu s bohatým aktivním cvičením. 

Osloví vás ucelený pohled na problematiku pánevního dna a současně si bohatě rozšíříte zásobu cviků, ať už pro skupinové lekce nebo terapie v ordinaci.

Zvídavé hlavičky budou nadšeny možností prohlédnout si detailní anatomický model pánve i nevšední tensegritní model, se kterým pohled na funkční vztahy získá další rozměr.  

Pro koho je workshop určen

Jak už z úvodu vyplývá, workshop potěší všechny, kteří chtějí pochopit jak pánevní dno v lidském těle funguje, pro ty, kteří chtějí vědět skutečné funkční i strukturální návaznosti pánevního dna na okolní systémy.

Na své si přijdou lékaři i fyzioterapeuti, řešící se svými pacienty problematiku pánevního dna ve svých ordinacích. Díky tomuto workshopu získáte možná nový, ale určitě ucelený pohled, který potom lépe předáte svým pacientům. Současně vás inspirujeme širokou zásobou terapeutických cviků.

Lektoři a pohybový instruktoři mají možnost zakomponovat do svých lekcí nová pestrá cvičení (s velkou škálou pomůcek), díky kterým budou moci svým klientům nabídnout komplexní přístup. A věříme, že i lektorů, mnohdy častěji než lékařů, se lidé ptají, jak že to pánevní dno vlastně funguje a proč je dobré ho oslovit.

V neposlední řadě na našem workshopu rádi přivítáme účastníky z řad veřejnosti a to hlavně ty, kteří se o své tělo zajímají či řeší nějakou tu potíž. Berte však v potaz, že během kurzu občas padne i nějaký ten latinský název a ne všechny návaznosti budou laikům srozumitelné. Přesto věříme a máme taky potvrzeno, že kdo si bude chtít přijít pro inspiraci ve cvičení, ten se kurzu bát nemusí.

Jak workshop funguje  

V rámci celého dne budeme probírat níže uvedená témata, která se mnohdy velmi úzce prolínají. Doprovázet nás bude také přehledná a velmi srozumitelná prezentace, kterou také obdržíte svázanou v barevné verzi. Díky této "brožurce" budete mít možnost si efektivně zapisovat poznámky, ale také se v budoucnu bez problému vrátit zpět k informacím a workshop pro vás bude o to víc výtěžný.  

Jak už bylo řečeno výše, budete mít možnost využít celou řadu didaktických pomůcek: anatomické modely, tensegritní model pánve, anatomické atlasy, zajímavou literaturu jak pro odbornou, tak i pro laickou veřejnost.  


Přehled jednotlivých témat: 

 • Funkční anatomie a biomechanika pánevního dna
 • Rozdílnost pánevního dna u mužů a u žen
 • Myofasciální návaznosti
 • Propojení s dechem
 • Rozdílnost pohledů na funkci pánevního dna
 • Psychosomatika
 • Pánevní dno a těhotenství 
 • Pánevní dno a porod
 • Nejčastější poruchy funkce 
 • Využití preventivních i terapeutických pomůcek dostupných na trhu
 • Možnosti aktivního přístupu a cvičení při individuální i skupinové terapii 

Nejbližší termíny workshopu

13. 6. 2020 9:00 - 17:00 / Brno / více info zde.


Cena workshopu                                                     

2. 500 Kč