AKTUÁLNÍ KURZY


Připravili jsme pro vás skvělý informační kurz Spiraldynamik, na kterém vás seznámíme nejen se samotným terapeuticko-pohybovým konceptem, ale především získáte informace o zákonitostech pohybu lidského trupu (hlava, pánev, hrudník). Jak funguje naše páteř, co na ni platí, jak souvisí s hrudníkem a jak dalece můžeme prožít volný pohyb ...

Hluboké propracování funkční anatomie a biomechaniky dolní končetiny v návaznosti na nejčastější diagnózy v klinické praxi fyzioterapeuta či lékaře.

Intenzivní 3 denní kurz základních anatomických principů aplikovaných do jógových pozic, spojený s prožitím fyziologického pohybu.

Praktický worskhop inspirovaný metodou Feldenkrais®, vedený zkušenou a nadšenou specialistkou na neuropohybovou problematiku Ivetou Varmusovou. Budeme se učit intenzivně vnímat a prožívat pohyb ve svém globálním pojetí a sledovat jeho vliv na orofaciální oblast a to jak individuálně, tak i ve dvojicích.

V tomto praktickém díle se naučíte jak rozpoznat, že noha již splňuje nebo naopak ještě nesplňuje všechna kritéria pro bosé obutí. Povíme si o hlavních předpokladech pro chůzi v barefoot a ukážeme si funkční testy do praxe. Současně si vyzkoušíte možnosti terapie a přípravy, aby se noha stala brzy připravenou. Tady se můžete těšit na ukázky...

Barefoot! Nový trend, nový směr, revoluční pohled. K čemu je stvořena naše noha? Co všechno funkci nohy ovlivňuje? Čím je chůze na boso prospěšná? A naopak co nám hrozí? Jaké výhody a nevýhody přináší barefoot obuv? Proč někoho v barefoot botech bolí hlava a co dělat, aby to tak nebylo? Jsou všechny značky spolehlivé? Na co si dát pozor?