PŘEHLED KURZŮ


Praktický kurz věnovaný celotělové práci s tradičním mexickým šátkem - rebozem. Poznáte tak možnosti jeho využití v terapii vertebrogenních potíží, po úrazech, ale také v gynekologické fyzioterapii, včetně těhotenství a poporodního období.

Na anatomických i tensegritních modelech si ukážeme jak pánevní dno vypadá a k čemu nám slouží. Povíme si o funkčních návaznostech a biomechanických souvislostech. Popíšeme si jeho vztahy ke vzdálenějším tělesným segmentům a vysvětlíme si, proč jsou tak úzce provázány.

V tomto praktickém díle se naučíte jak rozpoznat, že noha již splňuje nebo naopak ještě nesplňuje všechna kritéria pro bosé obutí. Povíme si o hlavních předpokladech pro chůzi v barefoot a ukážeme si funkční testy do praxe. Současně si vyzkoušíte možnosti terapie a přípravy, aby se noha stala brzy připravenou. Tady se můžete těšit na ukázky...

K čemu je stvořena naše noha? Co všechno funkci nohy ovlivňuje? Je chůze na boso prospěšná? A co nám při ní může hrozit? Jaké výhody a nevýhody přináší moderní barefoot obuv? Proč někoho v barefoot botech bolí hlava a co dělat, aby to tak nebylo? Jsou všechny značky spolehlivé? Na co si dát pozor?

Kombinace teoretických přednášek a praktických ukázek o příčinách vzniku a možnostech efektivní terapie rozestupu břišních svalů, tedy o diastáze. Workshop je vhodný pro fyzioterapeuty, lékaře a lektory.

Dvoudenní kurz věnovaný péči o jizvu v oblasti břišní stěny i pánevního dna. Povíme si, jak podpořit hojení a návrat funkce už v ranné fázi péče o jizvu a jaká jsou specifika jizev v oblasti břišní stěny. Součástí kurzu je také bohatá praktická část včetně ošetření jizvy na přizvaných figurantech.

Dysfunkce čelistního kloubu mohou být příčinou mnoha dalších potíží, ať už jsou to bolesti hlavy, dechové obtíže, bolest krční páteře či ramenních pletenců, dysfunkce pánevního dna a další. Jak si potíže čelistního kloubu můžete v ordinaci vyšetřit a jaké jsou možnosti léčby v ordinaci fyzioterapeuta? A co už patří lékaři, případně na jaká...


článek ke stažení